برق و صنعت تیکوا نیرو

ارائه دهنده پنل های خورشیدی،اینورتر،شارژ کنترلرو .....

 

ارتباط با برق و صنعت تیکوا نیرو

نشانی : تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری،مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول، واحد 232

شماره تماس: 33999115 21-98+

tikvaniroo

tikvaniroo

%ق ظ، %03 %464 %1399 ساعت %10:%شهریور

خرید و قیمت انواع صفحه و سلول خورشیدی

خرید و قیمت صفحه خورشیدی از نظر پلی کریستال و مونو کریستال متفاوت است شما مشتریان گرامی می توانید با شناخت دقیق تر ، محصول خود را خریداری نمایید و بهتر است بدانید پنل های خورشیدی در مکان ها و ناحیه های که دارای تابش آفتاب بیش تری هستند مورد استفاده قرار بگیرند. این دو پنل خورشیدی با استقبال فراوانی در مقابل مشتریان و فعالان سیستم های خورشیدی قرار گرفت چون با توجه به قیمت پایین و کیفیت بالا دارد و از سلول های خورشیدی اصل ساخته شده است. بر طبق این توضیحات مشاهده می کنید که بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو همیشه پنل خورشیدی خاصی را برای واردات انتخاب کرده که از لحاظ کیفیت و قیمت مطابق سلیقه مصرف کنندگان باشد. همان طور که می دانید پنل خورشیدی به عنوان یک منبع نورانی و برقی به طور بی پایان جهت تولید انرژی برق الکتریکی خواهند بود. وظیفه آن زمانی که نورخورشید تابش خود را به صورت موازی به پنل خورشیدی می دهد دریافت می کنند . بیشتر گزینه های پنل خورشیدی که در حال حاضر در دسترس است در یکی از سه نوع قرار می گیرد: تک رنگ ، پلی کریستالی (همچنین به عنوان چند بلوری مشهور است) و فیلم های باریک. این پنل های خورشیدی در نحوه ساخت آنها ، از نظر ظاهری ، عملکرد ، هزینه ها و نصب هایی که برای هر کدام مناسب تر است متفاوت است. تا کنون ، رایج ترین ماده سلول های خورشیدی سیلیکون بلوری (c-Si) است که به "سیلیکون درجه خورشیدی" نیز معروف است. سیلیکون فله با توجه به کریستال بودن و اندازه کریستال در شمش ، روبان یا ویفر حاصل به چند دسته تقسیم می شود.  و هم چنین متداول ترین عناصر فتوولتائیک برای ساخت پنل های خورشیدی فیلم نازک شامل سیلیکون آمورف ، تتورید کادمیوم ، مس گلیوم سلنیید ایندیوم مس و سلول های فتوولتائیک آلی میباشد.

پنل خورشیدی
قیمت پنل خورشیدی

رایج ترین نوع پنل خورشیدی چیست؟

پنل های خورشیدی یکپارچه سیلیکونی رایج ترین و کارآمدترین نوع پنل خورشیدی است. سیلیکون مونوکریستالی با استفاده از یک کاسه ذوب شده از سیلیکون ساخته می شود ، "دانه" بلوری را برای جامد کردن سیلیکون درون میله ها اضافه می کند ، که سپس به صورت مربع یا "ویفرهای" برش خورده تشکیل می شود.

انواع صفحه خورشیدی

صفحات خورشیدی سیلیکون کریستالی
شکل کریستالی سیلیکون (Si) است که در فرایند ساخت صفحات خورشیدی کریستالی (فتوولتائیک یا PV مونوکریستالی و پلی‌‌کریستالی) در فناوری فتوولتائیک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریباً 90 درصد فناوری فتوولتائیک بر اساس سیلیکون است که بیشتر در صفحات خورشیدی سیلیکون کریستالی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

صفحات خورشیدی مونوکریستالی

سلول‌‌های صفحه خورشیدی مونوکریستالی (Monocrystalline Solar Panels) از یک کریستال سیلیکونی خالص ساخته می‌‌شوند. همچنین، این نوع صفحات، صفحه سیلیکونی تک‌‌کریستالی نامیده می‌‌شوند، زیرا فقط از یک کریستال برای ساخت آرایه استفاده می‌‌شود که خلوص صفحه خورشیدی (PV) و ظاهر یکنواخت در ماژول PV را فراهم می‌‌سازد.

صفحات خورشیدی پلی‌‌کریستالی

علاوه بر این، سلول‌های پلی‌کریستالی (Polycrystalline Cells) نسبت به سلول‌‌های PV مونوکریستالی بازدهی کمتری دارند (تقریباً ۱۳٫۵ تا 17 درصد). این سلول‌‌ها پلی‌‌سیلیکون یا سیلیکون مولتی‌‌کریستالی نیز نامیده می‌‌شوند.

سلول‌‌های خورشیدی نوار رشته‌‌ای

ساخت سلول‌‌های خورشیدی نوار رشته‌‌ای (String Ribbon Solar Cells) طی فرایندی صورت می‌‌گیرد که در آن نوارها و ورق‌‌های سیلیکونی مولتی‌‌کریستالی ساخته می‌‌شوند. در این فرایند، سیم‌‌های مقاوم در برابر دمای بالا از داخل سیلیکون مذاب بیرون کشیده می‌‌شوند تا نوار نازک مولتی‌‌کریستالی از بلورهای سیلیکونی ساخته شود. سپس، این نوارهای بسیار نازک به طول‌‌های مختلف بریده می‌‌شوند.

سلول‌‌های خورشیدی فیلم نازک (TFSC)

سلول‌‌های خورشیدی فیلم نازک (Thin Film Solar Cells) یا TFSC به عنوان سلول‌‌های فتوولتائیک فیلم نازک (Thin Film Photovoltaic Cells) یا ماژول‌‌های PV آمورف نیز شناخته می‌‌شوند. این سلول‌‌ها نسل دوم سلول‌‌های خورشیدی هستند و از ادغام یک یا چند لایه نازک از مواد PV یا فیلم نازک (TF) روی یک لایه فلز، شیشه، پلاستیک و غیره ساخته می‌‌شوند.

سلول‌‌های خورشیدی سیلیکونی آمورف

سلول خورشیدی سیلیکونی آمورف (Amorphous Silicon Solar Cell) که زیرمجموعه‌‌ای از سلول خورشیدی فیلم نازک سیلیکونی است، اخیراً در بازار محبوبیت پیدا کرده است. این نوع سلول خورشیدی، نیاز کمتری (تقریباً یک درصد) به سیلیکون مورد استفاده در سلول‌‌های خورشیدی کریستالی دارد و نسبت به صفحات خورشیدی پلی‌‌کریستالی یا مونوکریستالی از بازدهی خیلی کمتری برخوردار است (تقریباً 5 تا 6 درصد). مؤلفه اصلی یک سلول خورشیدی سیلیکون خالص است که در حالت طبیعی آن خالص نیست. برای ساخت سلولهای خورشیدی ، مواد اولیه ، دی اکسید سیلیکون از سنگ کوارتزیت یا کوارتز خرد شده ، ابتدا در کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند ، جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود.

سلول‌‌های خورشیدی تلورید کادمیوم

صفحات خورشیدی فیلم نازک تلورید کادمیوم (Cadmium Telluride Thin Film Solar Panels) مبتنی بر تلورید کادمیوم  و فناوری PV (فتوولتائیک) هستند. این صفحات در مقایسه با صفحات خورشیدی سیلیکونی کریستالی در بخش قابل توجهی از بازار، به ویژه در سیستم چند کیلوواتی، مقرون به صرفه هستند.

سلول‌‌های خورشیدی سلنید گالیوم ایندیوم مس

این سلول‌‌ها از ترکیب مس، ایندیوم، گالیوم و سلنید روی لایه‌‌ای مانند پلاستیک یا شیشه، به همراه آند و کاتد (الکترودها) در پشت و قسمت جلو برای تأمین توان خروجی الکتریکی ساخته می‌‌شوند. سلول‌‌های صفحه خورشیدی CIGS یا CIS مقاومت دمایی بالایی دارند و در آب و هوای گرم بهتر کار می‌‌کنند. بنابراین، هنگامی که سلول‌‌ها روی شیشه گذاشته می‌‌شوند، کارایی بهتری دارند.%ق ظ، %03 %338 %1399 ساعت %07:%شهریور

پنل خورشیدی صنعتی

پنل خورشیدی صنعتی راهی برای کاهش اوج بارگذاری شبکه و از کار افتادن نرخ تعرفه بالا برای ساعات اوج است. استفاده از اوج سنگین و منطقه بزرگ موجود ، پنل خورشیدی را به یک راه حل انرژی کامل برای صنایع تبدیل می کند. سلول های خورشیدی با ایجاد یک پدیده اجازه می دهند تا نور بتواند الکترونها را از اتمهای خود جدا کند و برق تولید کند. بنابراین اساساً هدف اصلی صفحات خورشیدی چیزی نیست جز جذب اشعه خورشید یا نور و تبدیل آنها به گرما یا برق. به عبارت ساده تر می توان گفت ،پنل خورشیدی سیلیکونی بلوری یا ماژول ، مجموعه ای از سلول های سیلیکون بهم پیوسته است که برای تشکیل یک مدار به یکدیگر وصل می شوند. در تعداد بیشتری می توان مقدار قدرت تولید شده توسط این سلول های بهم پیوسته را افزایش داد و به عنوان یک سیستم تولید برق استفاده کرد. منبع اصلی انرژی نور خورشید میزان کیفیت تابش به وضعیت جوی مرتب است. یکی از مهم ترین ویژگی‌های پنل خورشیدی برای تامین برق اظطراری، کاربرد آن در مناطق دور برای دسترسی به برق شهر، عدم نیاز به آب برای تامین برق و هم چنین در مکان‌های بسیاری مورد استفاده می باشد از قبیل بیمارستان ها، ویلاها سقف شیب دار، بانک ها، شرکت‌های مسکونی، اتوبان ها، بالای دکل چراغ راهنمایی، پایه های روشنایی، دکل های مخابراتی، پارک ها، در مسافرت ها. پنل خورشیدی با تبدیل نور خورشید فوتون ها را به الکتریسیته تبدیل میکند و با استفاده از این الکتریسیته می توان مدارهای الکتریکی را شارژ کرد.

پنل خورشیدی
پنل خورشیدی برای کارخانه

آیا پنل های خورشیدی صنعتی راه حل آسانی هستند؟

استفاده از انرژی خورشیدی حاصل از سقف ساختمان شما به این صورت است که می توانید هزینه برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده یا تقریباً از بین ببرید. مصرف کنندگان از انرژی خورشیدی بالا، بیشترین سود را دارند. اما حتی افرادی که مصرف استاندارد انرژی دارند هنوز پس انداز قابل توجهی می بینند. پنل خورشیدی خانگی و نیروگاه خورشیدی صنعتی منبع بی پایان انرژی برای مصارف خانگی و نیروگاهی می‌باشند. و به دلیل ارزان بودن بهای برق در ایران هنوز قیمت انرژی خورشیدی برای اماکنی که دسترسی به برق شهری دارند به صرفه نیست. با این وجود برق خورشیدی حاصله از انرژی سولار ، برق پاک ، پایدار ، تجدید پذیر و تمام ناشدنی است، از اینرو راهکاری پاک برای حفاظت از محیط زیست میباشد.  مصرف کنندگان برق در همه جا به 3 مصرف کننده تجاری ، صنعتی و خانگی تقسیم می شوند. مصرف صنعتی بزرگترین مصرف کننده انرژی است و انرژی خورشیدی کارآمدترین و پایدارترین جایگزین انرژی برای صنایع است.امروزه یک سیستم فتوولتائیک تجاری و صنعتی معمولاً در پشت بام ساختمان یا روی زمین نصب می شود و به طور معمول دارای ظرفیت بین 20 تا 1000 کیلو وات میباشد. که به دنبال کاهش هزینه های سرمایه گذاری برای راه‌اندازی یک سیستم فتوولتائیک و نگرانی های زیست محیطی ، بازار فتوولتائیک یکپارچه ساختمان با استفاده از پنل های خورشیدی به عنوان لایه بیرونی برای تولید برق ، به طور پیوسته در حال رشد است. موارد اصلی در کاربردهای تجاری و صنعتی: جریان برق معکوس، نرخ پمپ میباشد.

کاربرد انرژی خورشیدی برای مصارف خانگی و نیروگاه خورشیدی برای مصارف صنعتی و نیروگاهی

پنل های خورشیدی جهت تولید الکتریسیته برای اماکن مختلف (از کاربری خانگی گرفته تا کاربری صنعتی و نیروگاهی) استفاده میگردد.
پنل خورشیدی جهت تولید برق برای اماکنی است که دسترسی به شبکه برق سراسری ندارند.
پنل های خورشیدی برای تولید برق نیروگاهی جهت استفاده در شبکه سراسری برق میباشد و یکی از رایج ترین کاربردها است.
برای مشاهده سایر مقالات تیکوا نیرو کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

%ق ظ، %03 %300 %1399 ساعت %06:%شهریور

تفاوت پنل خورشیدی و ژنراتور برق

استفاده از یک ژنراتور برق و سیستم خورشیدی به طور همزمان توصیه نمی شود. ژنراتور برق برای کمپینگ ، در فضای باز و شرایط اضطراری ایده آل هستند. آنها همچنین می توانند به عنوان منابع پشتیبان کوچک خدمت کنند. در حالی که این نوع ژنراتورهای خورشیدی از ظرفیت وات کم برخوردار هستند ، اما هنوز هم می توانند دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند ، تلویزیون های قابل حمل ، لوازم کوچک ، لپ تاپ و چراغ ها را برای مدت زمان قابل توجهی طولانی کنند. به طور معمول ، یک ژنراتور خورشیدی انرژی خورشید گرفته شده توسط پنل های خورشیدی را به برق تبدیل می کند و سپس آن را در یک باتری ذخیره می کند. توان ذخیره شده بعداً از طریق اینورتر قابل استفاده است. تصمیم گیری برای خرید یک ژنراتور خورشیدی قابل حمل یک کار اصیل است. هزینه اولیه پنل های خورشیدی می تواند بیش از ژنراتور باشد. این امر به این دلیل است که پنل های خورشیدی فقط باتری را شارژ می کنند ، جایی که یک ژنراتور می تواند برق را مستقیماً به وسایل شما تأمین کند. برای خورشیدی به یک تنظیم کننده نیاز دارید تا باتری خود را با خیال راحت تنظیم کنید. ژنراتور برق دستگاهی است که نیروی الکتریسیته و برق تولید کرده و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کند. ژنراتورها به شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس می باشند. انتخاب بهترین ژنراتور برق مورد نیاز کاری پیچیده بوده و نیاز به عملیات محاسباتی دقیق دارد و می بایست توسط کارشناس مربوطه صورت گیرد تا با صرف معقول ترین هزینه، بیشترین کارایی عاید مصرف کننده گردد. اما پنل خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها یا ذرات نور ، می تواند الکترون های فاقد از اتم ها را به جریان الکتریسیته ایجاد کند. پنل های خورشیدی در حقیقت بسیاری از واحدهای کوچکتر به نام سلول های فتوولتائیک را تشکیل می دهند. فتوولتائیک به سادگی بدان معنی است که آنها نور خورشید را به برق تبدیل می کنند.

پنل های خورشیدی تک کریستالی از یک بلوک بزرگ سیلیکون تولید می شوند و در قالب های ویفر سیلیکونی تولید می شوند. فرآیند ساخت شامل برش ویفرهای سیلیکونی است که می توان آن را روی یک صفحه خورشیدی چسبانید.

سیستم خورشیدی
برق خورشیدی

آیا پنل های خورشیدی در صورت خاموش شدن برق کار می کنند؟

انرژی خورشیدی توسط پنل های خورشیدی تأمین می شود. بنابراین ، اگر جریان الکتریسیته در جریان هوای غافلگیر یا رویدادهای دیگر خاموش شود ، پنل های خورشیدی نمی توانند به عنوان پشتیبان کار کنند. علاوه بر این ، انرژی خورشیدی نمی تواند در مورد قطع برق به منظور محافظت از تعمیرکاران ابزار برای بازگرداندن نیرو مورد استفاده قرار گیرد.

ژنراتورهای خورشیدی چقدر طول عمر دارند؟

ژنراتور خورشیدی بین 25 تا 35 سال انرژی رایگان از خورشید را دریافت میکنند. هنگامی که از یک ژنراتور خورشیدی نیرو می گیرید ، به جای استفاده از سوخت های فسیلی گران قیمت ، انرژی خورشید را به صورت رایگان دریافت می کنید. هم چنین می توانید انرژی خورشید را برای مدت زمان استفاده از پنل های خورشیدی که معمولاً بین 25 تا 35 سال است ، از خورشید دریافت کنید.

آیا می توانید خانه خود را با یک ژنراتور برق تامین کنید؟

سوئیچ انتقال آسانترین راه برای تأمین انرژی خانه در حین قطع برق است. اجرای تارهای فرمت به وسایل جانبی می تواند بی دردسر و وقت گیر باشد. سوئیچ انتقال به شما امکان می دهد تا از سیستم سیم کشی منزل خود استفاده کنید تا هر وسیله ای را در خانه خود با ژنراتور خود به سرعت و به راحتی نیرو دهید.
برای مشاهده سایر مقالات تیکوا نیرو کلیک نمایید.
%ق ظ، %16 %352 %1399 ساعت %07:%تیر

کابل مخصوص پنل خورشیدی

برای متصل کردن اجزای سیستم خورشیدی به یک دیگر نیاز به کابل مخصوص پنل خورشیدی با سایز مناسب دارید و با توجه به ولتاژ سیستم خورشیدی پایین و جریان آن بالا میباشد. کابل مخصوص  پنل خورشیدی DC نمره 4 و نمره 6 قرمز و مشکی برای نیاز مشتریان گرامی قرار گرفته است. این نوع کابل خورشیدی در برابر اشعه UV مقاوم بوده و فاقد کابل از جنس مس ، تک رشته از نوع افشان و انعطاف پذیر مطابق با سلیقه مصرف کنندگان میباشد. بهترین کابل مخصوص پنل خورشیدی را  از بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو بخواهید. تضمین کیفیت ساخت کابل ها موجب شده مشتریان با اطمینان خاطر بیشتری برای خرید اقدام نمایند. کابل خورشیدی DC مناسب برای پنل خورشیدی را به یک دیگر متصل کرده و مجموعه آن ها را به کنترل ارتباط می دهند. کابل مخصوص پنل  خورشیدی قابل مقاوم در برابر تابش اشعه ماورای بنفش خورشید و رطوبت ناشی از بارش برف و باران و آثار مخرب گرد و غبار آلودگی ها مشابه استفاده میشود. سیم کشی پانل های خورشیدی در یک مدار موازی میباشد. هم چنین تمام پایانه های مثبت همه پنل های خورشیدی را به هم وصل کنید ، و تمام پایانه های منفی همه پنل ها را با هم وصل کنید.به عنوان مثال. اگر به طور موازی 4 صفحه خورشیدی داشتید و هر کدام در 12 ولت و 5 آمپر قرار داشتند ، کل آرایه 12 ولت در 20 آمپر خواهد بود. کابل خورشیدی کابل اتصال است که در تولید برق فتوولتائیک مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های خورشیدی و پنل های خورشیدی و سایر اجزای الکتریکی یک سیستم فتوولتائیک را به هم وصل می کنند. کابل های خورشیدی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در برابر آب و هوا باشند. آنها می توانند در یک محدوده بزرگ دما استفاده شوند و عموماً در خارج قرار می گیرند.کابل خورشیدیDC مخفف جریان مستقیم است. در اینجا جریان فعلی فقط در یک جهت قرار دارد و متناوب نیست. این موضوع برای نوع جریان تولید شده توسط باتری است. توان تولید شده توسط پنل های فتوولتائیک DC است و برای تبدیل شدن به اینورتر نیرو لازم است تا برای برنامه های اصلی استاندارد استفاده شود.

فروش پنل خورشیدی در شیراز

فروش تخصصی انواع پنل های خورشیدی با قیمت های بسیار مناسب و کیفیت عالی در وات های مختلف در شهر شیراز با بهترین کیفیت ، دارای طول عمر طولانی و دارای 5 سال گارانتی را دارند. هم چنین فروش ویژه پنل خورشیدی ZYTECH ، YINGLI ، SUNTECH در شیراز با بهترین کیفیت میباشد. تیکوا نیرو ارائه دهنده انواع پنل خورشیدی و هم چنین اقدام به ارائه خدمات نصب ، فروش و پشتیبانی سیستم خورشیدی و هم چنین نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی در شیراز انجام داده است. با انجام چند مرحله ساده می توانید نیروگاه خورشیدی خود را راه اندازی و محاسبه نمایید و سپس با برق و صنعت تیکوا نیرو تماس حاصل فرمایید و ثبت سفارش نمایید تا کارشناسان تیکوا نیرو از قطعات و تجهیزات مورد نیاز را برای شما طراحی و پیش فاکتور نمایند. بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو بزرگترین نمایندگی رسمی فروش پنل خورشیدی و واردات پنل خورشیدی را به صورت مستقیم انجام می دهد و با بهترین برند های روز دنیا و هوشمند، برند ZYTECH، YINGLI ،  SUNTECH در اختیار مصرف کننده قرار دارد.

فروش پنل خورشیدی در وات های:

5 وات ،10 وات ، 20 وات، 30 وات، 60 وات ، 80 وات ، 100 وات ،150 وات ، 200 وات ، 250 وات، 255 وات ، 260 وات

فروش پنل خورشیدی در مشهد

پنل خورشیدی از صفحه فتوولتاییک از جنس سیلیکون ساخته شده و با در کنار هم قرار دادن چند سلول خورشیدی قرار می گیرند. در اصل پایه و اساس پنل خورشیدی نور خورشید را دریافت کرده و در مقابل انرژی برق یا انرژی الکتریکی تولید می کند. گروه برق و صنعت تیکوا نیرو با داشتن دانش و تجربه کافی ، فعالیت در زمینه سیستم خورشیدی پا به عرصه تولید نهاد و تامین پنل خورشیدی و هم چنین فروش پنل خورشیدی نهاده است تا بتواند نیازهای مصرف کنندگان را برطرف نماید. بازرگانی تیکوا نیرو واردات پنل خورشیدی را به صورت مستقیم انجام می دهد واستانداردهای لازم برای فروش پنل خورشیدی در مشهد در نظر گرفته است. تیکوا نیرو بزرگترین نمایندگی رسمی فروش پنل خورشیدی و واردات پنل خورشیدی را به صورت مستقیم انجام می دهد و با بهترین برند های روز دنیا و هوشمند برند ZYTECH،  YINGLI،  SUNTECH  در اختیار مصرف کننده قرار دارد.

نمایدندگی پنل خورشیدی در شیراز
نمایندگی پنل خورشیدی در کردستان

فروش پنل خورشیدی در کردستان

استفاده از انواع پنل خورشیدی با بهترین کیفیت و برند معتبر وسیله ای است که از طریق نور خورشید برق تولید میکند. فروش پنل خورشیدی در کردستان یکی از اصلی ترین کارها و موثر ترین نیازها برای مصرف کنندگان در تیکوا نیرو میباشد. فروش پنل خورشیدی یا صفحه خورشیدی از مونتاژ سلول خورشیدی به وجود می آید. که در حقیقت پنل خورشیدی مقداری انرژی و آمپر تولید میکند . جهت خرید و کسب اطلاعات و قیمت ها با ما تماس بگیرید. شماره تماس 02133999115
با این وجود نکته مهم این است که اضافه کردن پنل های خورشیدی به خانه شما همیشه مقداری را با توجه به هزینه سیستم افزایش نمی دهد. در واقع در بعضی شرایط پنل های خورشیدی می توانند خانه شما را برای فروش سخت تر کنند. هم چنین شما مشتریان گرامی می توانید با شرکت های رقیب تماس بگیرید و محصولات خود را خریداری کنید. به موارد مربوط به آنها گوش فرا دهید و اطلاعاتی را که می توانید در فروش خود استفاده کنید ، وارد کنید. بدانید که چرا برخی از خانه ها مکان های بهتری برای برق خورشیدی نسبت به سایرین ایجاد می کنند.

شماره تماس: 02133999115برای مشاهده سایر مقالات تیکوا نیرو کلیک نمایید.

%ق ظ، %01 %315 %1399 ساعت %06:%خرداد

پنل خورشیدی از چی ساخته شده است؟

سلول های خورشیدی از ویفرهای سیلیکونی ساخته می شوند. این مواد از سیلیکون عنصر ساخته شده است ، که یک جامد کریستالی سخت و شکننده که دومین عنصر فراوان در پوسته زمین پس از اکسیژن است. پنل خورشیدی یا فتوولتائیک (PV) وسیله ای است که از مواد نیمه هادی مانند سیلیکون ، گالیم آرسنید و تادورید کادمیوم و غیره تشکیل شده است که نور خورشید را مستقیماً به برق تبدیل می کند. هنگامی که سلول های خورشیدی نور خورشید را جذب می کنند ، الکترون ها و سوراخ های آزاد در اتصالات مثبت / منفی ایجاد می شوند. پنل های خورشیدی پلی کریستالی نیز سلولهای سیلیکونی هستند ، اما به جای اینکه در یک بلوک بزرگ تشکیل شوند و به ویفرها بریده شوند ، با ذوب کریستالهای سیلیکونی متعدد در کنار هم تولید می شوند. بسیاری از مولکول های سیلیکون ذوب شده و سپس مجدداً در داخل تابلو ذوب می شوند. پنل های خورشیدی را می توان به سلول های نسل اول ، دوم و سوم طبقه بندی کرد. پنل های خورشیدی نسل اول که به آن سلول های معمولی ، سنتی یا ویفر مبتنی نیز می گویند ساخته شده از سیلیکون کریستالی ، فناوری PV غالب تجاری است که شامل موادی مانند پلی سیلیکون و سیلیکون تک هسته ای است. سیلیکون کریستالی تا کنون ، رایج ترین ماده فله سلول های خورشیدی سیلیکون بلوری (c-Si) است که به سیلیکون درجه خورشیدی نیز معروف است.

مواد تشکیل دهنده پنل خورشیدی چیست؟

مواد خام

مؤلفه اصلی یک سلول خورشیدی سیلیکون خالص است که در حالت طبیعی آن خالص نیست. برای ساخت سلول های خورشیدی ، مواد اولیه دی اکسید سیلیکون از سنگ کوارتزیت یا کوارتز خرد شده ابتدا در کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند ، جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود. بهترین مواد برای ساخت پنل خورشیدی ،پنل های خورشیدی تک کریستالی هستند. و از آنجایی که از سیلیکون با بالاترین درجه ساخته می شوند بالاترین میزان کارایی را دارند. میزان راندمان پنل های خورشیدی تک قطبی معمولاً 15-20٪ است. SunPower امروز بالاترین راندمان پنل های خورشیدی را در بازار ایالات متحده تولید می کند.

از کدام فلز در پنل خورشیدی استفاده می شود؟

در طی فرآیند استخراج ، ساختارهای مختلف بلوری تشکیل می شوند. ساختار سیلیکون به عنوان سیلیکون آمورف ، پلی کریستالی و تک هسته ای طبقه بندی می شود. مس یکی از اصلی ترین فلزات مورد استفاده در پنل های خورشیدی است. نقره یک عنصر اصلی برای ساخت پنل های خورشیدی است ، زیرا بالاترین هدایت الکتریکی و حرارتی تمام فلزات را دارد. به همین ترتیب در پنل های خورشیدی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد و در حدود 20 گرم در هر تابلو برابر است با 6.1٪ کل هزینه قیمت ساختمان هر واحد دارد. هم چنین نقره جزء لازم پنل های خورشیدی امروزی است. اما به لطف محققان دانشگاه استنفورد ، پنل های خورشیدی در آینده نزدیک ممکن است طلا را برای بهبود کارایی و بهره وری در خود جای دهند. پنل های خورشیدی طراحی شده معمولاً از سلول هایی تشکیل شده اند که انرژی خورشیدی را جذب می کنند.

پنل خورشیدی از چی تشکیل شده است
لایه های یک پنل خورشیدی

آیا می توانید پنل خورشیدی خود را بسازید؟

هنگام نصب پنل های خورشیدی ، خانه شما الکتریسیته آلایندگی با تولید صفر خود را تولید می کند. اگر اهل DIY هستید ، می توانید سیستم انرژی خورشیدی خود را بسازید. در برخی موارد ، شما حتی می توانید پنل های خورشیدی خود را بسازید ، اگرچه مقداری که می توانید خورشیدی DIY  را به طور موثری تهیه کنید بستگی به میزان مصرف انرژی شما دارد.

چه نوع سیلیکون در سلول های خورشیدی استفاده می شود؟

سیلیکون پلی کریستالی

سلول های پلی سیلیکون رایج ترین نوع مورد استفاده در فتوولتائیک ها هستند و نسبت به نمونه های ساخته شده از سیلیکون تک هسته ای ، ارزان تر ، اما همچنین کارآمدتر هستند. برای حل این مسئله ، سیلیکون موجود در یک سلول خورشیدی دارای ناخالصی هایی است. به این معنی که دیگر اتم ها به طور هدفمند با اتم های سیلیکون مخلوط می شوند تا توانایی سیلیکون در جذب انرژی خورشید و تبدیل آن به الکتریسیته افزایش یابد. که در این روش برق تولید می شود.

اصل کار سلول خورشیدی چیست؟

با رسیدن نور به محل اتصال p-n ، فوتونهای نوری به راحتی از طریق لایه ای از نوع P بسیار نازک وارد محل اتصال می شوند. انرژی نور به شکل فوتون ، انرژی کافی را برای اتصال ایجاد می کند تا تعدادی جفت الکترون سوراخ ایجاد کند.

داخل پنل خورشیدی چیست؟

یک صفحه خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها یا ذرات نور ، می تواند الکترون های فاقد از اتم ها را بکوبد و جریان برق ایجاد کند. پنل های خورشیدی در حقیقت بسیاری از واحدهای کوچکتر به نام سلول های فتوولتائیک را تشکیل می دهند. این به یک میدان الکتریکی در محل اتصال بین لایه های سیلیکون اضافه می شود.

چرا از سیلیکون در سلول های خورشیدی استفاده می شود؟

در حال حاضر بیش از 90٪ بازار فعلی سلول های خورشیدی مبتنی بر سیلیکون است. برای پرداختن به این مسئله ، سیلیکون موجود در یک سلول خورشیدی ناخالصی دارد ، به این معنی که دیگر اتم ها بطور هدفمند با اتم های سیلیکون مخلوط می شوند تا توانایی سیلیکون در جذب انرژی خورشید و تبدیل آن به الکتریسیته افزایش یابد.

چرا صفحات خورشیدی بازتابش کمی دارند؟

پنل های خورشیدی نسبت به شیشه های پنجره استاندارد، میزان تابش کمتری را تولید می کنند. تابش خیره کننده هنگامی رخ می دهد که نور خورشید از یک سطح صاف و براق منعکس شود. ماژول های خورشیدی با مواد ضد انعکاس پوشیده شده اند که جذب نور را به حداکثر می رساند.

سلول های خورشیدی پلی کریستالی چگونه هستند؟

سلول های خورشیدی پلی کریستالی نیز سلولهای سیلیکونی هستند ، اما به جای اینکه در یک بلوک بزرگ تشکیل شوند و به ویفرها بریده شوند ، با ذوب کریستال های سیلیکونی متعدد در کنار هم تولید می شوند. بسیاری از مولکول های سیلیکون ذوب شده و سپس مجدداً در داخل تابلو ذوب می شوند. 

برای مشاهده سایر مقالات تیکوا نیرو کلیک نمایید.

%ق ظ، %25 %346 %1399 ساعت %07:%ارديبهشت

قیمت پنل خورشیدی 5000 وات

با استفاده از نور آفتاب و در هر مکانی می توانید به وسیله پنل خورشیدی، برق خورشیدی را تولید و در باتری های مخصوص برای مصرف برق در شب انرژی مورد نیازتان را ذخیره کنید. با مراجعه به بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو و هم چنین کانال تلگرام ما می توانید قیمت پنل خورشیدی 5000 وات و بسیار دیگر از مدل های پنل خورشیدی خانگی و نیروگاهی را مطلع شوید و اقلامی که نیاز دارید خریداری نمایید. همان طور که می دانید قیمت پنل خورشیدی 1000 وات با قیمت پنل خورشیدی 5000 وات طبیعتا فرق میکند. همان طور که گفته شد قیمت های بسیار متفاوت هستند. شما مشتریان گرامی می توانید قبل از خرید با مراجعه به سایت تیکوا نیرو از قیمت های متفاوت پنل خورشیدی با انتخاب برند مورد نظرتان آشنا شوید. پنل خورشیدی 5000 وات یکی از بهترین محصولات تیکوا نیرو بوده که می توان با در دسترس قرار دادن وات های آن به مشتریان عرضه می گردد.

انرژی خورشیدی 5 کیلووات چقدر برق تولید می کند؟

یک منظومه شمسی 5 کیلو وات ، بسته به موقعیت مکانی شما و عوامل دیگر ، تقریباً 20 کیلووات ساعت در روز برق تولید می کند. یک سیستم خورشیدی 5 کیلو وات ممکن است انرژی کافی برای تأمین انرژی خانه شما تولید کند ، اما ممکن است فضای سقف کافی برای سیستم خورشیدی با اندازه آن نداشته باشید. پنل های خورشیدی برای خانواده ها به طور معمول در ابعاد استاندارد 1.70 متر 1.00 متر قرار می گیرند ، یعنی برای هر پنل خورشیدی نصب شده حدود 1.7 متر مربع نیاز است.

پنل خورشیدی 5 کیلو وات  بر چه اساسی و به چه صورت راه اندازی میشود؟

سیستم های خورشیدی PV در وات یا کیلووات رده بندی می شوند. برای هر کیلو وات پنل خورشیدی ، می توانید حدود چهار کیلووات ساعت در روز از تولید برق انتظار داشته باشید. بنابراین یک منظومه شمسی 5 کیلو وات در روز می تواند حدود 20 کیلو وات ساعت تولید می کند (این به معنی آفتاب فراوان است اما خیلی گرم نیست). و هم چنین برای سیستم خورشیدی 5 کیلووات با راندمان 85٪ شما نیاز به حدود 490 آمپر باتری نیاز دارید. در نظر داشته باشید که پنج عدد باتری 12 ولت با ظرفیت 100 آمپر بخرید و در کل 500 آمپر دریافت کنید.

قیمت پنل خورشیدی 5000 وات
پنل خورشیدی 5000 وات


آیا یک خانه می تواند به تنهایی با انرژی خورشیدی اداره شود؟

بله ، می توان با استفاده از برق خورشیدی نیروگاه کل خانه را امکان پذیر کرد. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند به صورت کامل از شبکه خارج شوند و قبض های برق خود را قطع کنند. اما اینکه آیا می توانید به صورت کامل از شبکه خارج شوید بستگی به نوع خانه شما و تعداد تجهیزات مورد نظر برای اجرا دارد. پنل خورشیدی برای تأمین انرژی یک خانه به تعداد 16 پنل خورشیدی نیاز است. چنین خانه ای به طور کلی نیاز به حدود 16 پنل خورشیدی نیاز میباشد تا نیازهای برق را کاملاً تأمین کند. اگر به دنبال گرم کردن آب برای خانواده متوسط چهار نفر هستید ، دو صفحه حرارتی خورشیدی مورد نیاز است.

سیستم خورشیدی 5 کیلووات  چگونه راه اندازی میشود؟

به طور متوسط ، یک پنل خورشیدی با کیفیت 5 کیلو وات با کیفیت خوب 22 واحد در روز برق تولید می کند. میزان نیروگاهی که پنل خورشیدی 5 کیلو وات شما تولید می کند به سه چیز بستگی دارد: مکان ، موقعیت یابی و کیفیت. بیش از نیمی از مشتریان ما، سیستمهای خورشیدی خود را نصب و نگهداری می کنند. با این حال شما می توانید به اندازه کافی سیستم خود را با انتخاب، قطعات نصب و نصب پنل های خورشیدی ، نصب اینورتر ها و قطع ایمنی و غیره را انجام دهید. هرچه خودتان بیشتر انجام دهید ، بیشتر پس انداز خواهید کرد. لازم است بدانید وات پنل خورشیدی نشان دهنده تولید انرژی نظری پنل خورشیدی در شرایط نور خورشید و دمای ایده آل است. وات با چند برابر آمپر ولت x محاسبه می شود که ولت، مقدار نیروی برق را نشان می دهد و آمپر به مقدار کل انرژی مصرفی اشاره دارد.

شماره تماس: 02133999115

برای مطالعه سایر مقالات تیکوانیرو با ما در تماس باشید.

%ق ظ، %22 %365 %1399 ساعت %07:%ارديبهشت

پروژه دانشجویی پنل خورشیدی

بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو می خواهد برای دانشجویانی که پروژه پنل خورشیدی در رشته برق الکترونیک نیاز دارند را ارائه دهد . تیکوا نیرو می تواند دانشجویان را با شناخت سیستم های خورشیدی ، پنل خورشیدی ، منبع انرژی خورشیدی ، کتاب راهنمای طرح های انرژی خورشیدی درایران آشنا نماید. و به صورت فایل word دانشجویی ، مقاله انرژی خورشیدی را کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در اختیار دانشجویان گرامی قرار دهد. توضیحات زیر بخشی از آشنایی با پنل خورشیدی میباشد :
پروژه پنل خورشیدی جالب ترین پروژه ها هستند و همه ما از نحوه کمک به آنها در زندگی واقعی نیز آگاه هستیم. بخاری آب خورشیدی ، اجاق گاز خورشیدی ، پنل خورشیدی ردیابی خورشید ، یخچال فریزر خورشیدی و غیره از جمله بهترین نمونه های پروژه پنل خورشیدی هستند. خورشید یک منبع تمیز و تجدید پذیر انرژی است که می تواند به کاهش انتشار دی اکسید کربن کمک کرده و تأثیر ما را بر محیط طبیعی کاهش دهد. انرژی خورشیدی برخلاف سوخت های فسیلی سنتی مانند زغال سنگ و نفت ، مستقیماً منجر به انتشار آلاینده ها (مانند دی اکسید کربن) در جو و تأمین آب نمی شود.


چه چیزی باعث می شود پنل خورشیدی کارامد تری داشته باشیم؟

راندمان پنل خورشیدی و اندازه گیری توانایی پنل خورشیدی در تبدیل نور خورشید به الکتریسیته قابل استفاده و کارامدتر میباشد. راندمان پنل خورشیدی با تولید برق توسط سلولهای خورشیدی تعیین می شود که به نوبه خود تحت تأثیر ترکیب سلولها ، پیکربندی الکتریکی ، اجزای اطراف قرار دارد. هم چنین به دلیل خلوص سیلیکون پایین ، پنل های خورشیدی چند کریستالی به اندازه پنل های خورشیدی تک کریستالی کارایی ندارند و راندمان فضای کمتری دارند. به طور کلی شما نیاز دارید که یک سطح بزرگتر را بپوشانید تا همان انرژی الکتریکی را همانطور که می خواهید با یک صفحه خورشیدی ساخته شده از سیلیکون تک کریستالی تولید میکند استفاده نمایید.

اصل کار پنل خورشیدی چیست؟

انرژی الکتریسیته با استفاده از نور خورشید ایجاد می شود تا الکترون ها در محل اتصال بین ذرات های مختلف سیلیکون قرار گیرند. هنگامی که نور خورشید بر روی سلول می درخشد ، فوتون ها (ذرات نور) سطح بالایی را بمباران می کنند. فوتون ها (حباب های زرد) انرژی خود را از طریق سلول پایین می آورند. هم چنین سیستم های الکتریکی خورشیدی برای تبدیل انرژی تابشی خورشید به برق از سلولهای خورشیدی استفاده می کنند. این کار با استفاده از یک اصل معروف به اثر فتوولتائیک انجام می شود. از آنجا که یک سلول خورشیدی فقط در حدود 1-2 وات انرژی تولید می کند ، برای تولید انرژی بیشتر ، لازم است آنها را در پنل های خورشیدی ترکیب کنید.
لازم است بدانید پنل های خورشیدی می توانند بدون نور مستقیم خورشید کار کنند. واقعیت این است که پنل های خورشیدی برای تولید برق از انرژی روز استفاده می کنند و برای کار با نور مستقیم خورشید احتیاج ندارند. دلیل این است که فوتون ها در نور طبیعی توسط پنل های خورشیدی به برق تبدیل می شوند.

پروژه دانشجویی پنل خورشیدی
پروژه دانشجویی پنل خورشیدی


خروجی پنل خورشیدی چگونه میباشد؟

خروجی برای هر پنل خورشیدی در آرایه شما حدود 500-550 کیلو وات ساعت انرژی در سال تولید می کند. امروزه بیشتر پنل های خورشیدی خانگی در بازار دارای رتبه بندی توان خروجی از 250 تا 400 وات هستند که دارای رتبه های بالاتر انرژی است که به طور کلی ترجیح داده می شود تا از رتبه های پایین تر قدرت برخوردار باشند.

کارایی پنل خورشیدی

 قانون کلی صنعت خورشیدی میگوید: پنل های خورشیدی حدود 25 تا 30 سال دوام می آورند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها تولید برق را پس از 25 سال متوقف کنند. این بدان معناست که تولید انرژی با توجه به آنچه تولید کنندگان به عنوان مقدار قابل توجهی کاهش یافته اند میباشد.

چرا انرژی خورشیدی برای آینده مهم است؟

شما می توانید با تولید انرژی خورشیدی تمیز خود ، در حال حاضر و برای نسل های آینده از محیط زیست محافظت کنید. هر سیستم خورشیدی که نصب می کنیم میزان سوخت های فسیلی مورد نیاز برای تولید برق را کاهش می دهد ، که به نوبه خود باعث کاهش آلاینده های کمک کننده به گرم شدن کره زمین می شود. خورشید در هر ثانیه قدرت کافی را روی زمین آشکار می کند تا بیش از دو ساعت کل تقاضای انرژی انسان را برآورده کند. با توجه به اینکه به راحتی قابل دسترسی و تجدیدپذیر است ، انرژی خورشیدی منبع جذاب انرژی است.

شماره تماس: 02133999115برای مشاهده سایر مقالات تیکوا نیرو

%ق ظ، %22 %374 %777 ساعت %07:%بهمن

تعمیرکار پنل خورشیدی

بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو با سابقه طولانی در زمینه سیستم های خورشیدی و هم چنین تعمیرات پنل خورشیدی، کادری مجرب از مهندسان الکترونیک میباشد. تعمیرکار می تواند با شناخت کامل ، تسلط، آشنایی دقیق و استفاده از قطعات فابریک و اصل شرکتی در تعمیر و تحویل به موقع مشتریان ارائه خدمات تخصصی را همراه دارد. تیکوا نیرو تعمیرات تخصصی را با بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان و مناسب ترین قیمت در اسرع وقت برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد. تعمیر پنل خورشیدی تنها یکی از نمونه های تعمیر بوده ، توسط تعمیرکار در بازرگانی تیکوا نیرو میباشد. متخصصین ما آماده پذیرش، عیب یابی و تعمیر تجهیزات الکترونیکی شما هستند. کادر فنی بازرگانی برق و صنعت تیکوا نیرو شامل متخصصین دکتری و تکنسین های برق قدرت و الکترونیک هستند که با تسلط بر تجهیزات الکترونیکی و هم چنین با در اختیار داشتن دانش و تجربه با بهترین کیفیت و کم ترین زمان تعمیر می نمایند. شما مشتریان گرامی می توانید در صورت تعمیر پنل خورشیدی خود با ما در تماس باشید . شماره تماس 33999115 ، 33999719

آیا می توان پنل های خورشیدی را تعمیر کرد؟

تعمیرات معمولاً طی دو یا سه هفته انجام می شود. پس از آن می توان پنل های خورشیدی را مجدداً در محل نصب قرار داد. پنل های تعمیر شده دارای دو سال ضمانت است. تعمیر آسیب های شیشه ای دشوارتر است. هم چنین سلولهای فتوولتائیک جداگانه ای که پنل خورشیدی را تشکیل می دهند بسیار شکننده هستند ، اما شیشه خو که آنها را پوشانده است محکم است. اگرچه پنل های خورشیدی آزمایش نشده اند که آیا می توانند در مقابل توپ، گلف مقاومت کنند ، اما برای آسیب تگرگ آزمایش می شوند. و در هنگام آسیب دیدن شیشه ، پنل خورشیدی هنوز هم خوب کار می کند و می تواند از آن استفاده کنید. اما شیشه شکسته باعث دو مشکل خواهد شد. اول این که سلولهای خورشیدی دیگر از رطوبت محافظت نمی شوند. و دوم، گزینه ای برای پوشاندن پنل با شیشه جدید وجود دارد. اما این گران خواهد بود و صفحه خورشیدی بسیار سنگین می شود.

تعمیرکار پنل خورشیدی
تعمیرکار پنل خورشیدیآیا پنل های خورشیدی در سرما کار می کنند؟

بله ، پنل های خورشیدی در سرما کار  می کنند. پنل های خورشیدی نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. اما در حقیقت ، پنل های خورشیدی فتوولتائیک (PV) هنگام سرما کار می کنند. این امر به این دلیل است که مانند سایر وسایل برقی، پنل های خورشیدی در دماهای خنک تر کار می کنند. پنل های خورشیدی زمانی شروع به کار می کنند که تابلوها به محض برخورد شدید نور خورشید از آنها  شروع به تولید انرژی خورشیدی می کند و هنگامی که خورشید در اواخر بعد از ظهر فرا میرسد ، تولید انرژی خورشیدی متوقف می شود. هنگامی که خورشید شروع به حرکت در جهت شمال میکند. به طور معمول تولید انرژی خورشیدی شما آغاز خواهد شد. 

طول عمر پنل های خورشیدی چقدر است؟

حدود 25-30 سال

به عنوان یک قانون کلی صنعت خورشیدی ، پنل های خورشیدی حدود 25 تا 30 سال دوام می آورند. با این حال ، این بدین معنا نیست که آنها تولید برق را پس از 25 سال متوقف می کنند. این بدین معناست که تولید انرژی با توجه به آنچه تولید کنندگان به عنوان مقدار قابل توجهی کاهش یافته اند میباشد. عمر پنل های خورشیدی بعد از 20 سال به طور معمول دارای 20 سال ضمانت هستند که تضمین می کند پنل ها پس از 20 سال استفاده، حداقل 80٪ از توان نامی را تولید کنند. قاعده کلی این است که هر سال پنل ها حدود 1٪ تخریب می شوند.


آیا پنل های خورشیدی نیاز به تمیز کردن دارند؟

پنل های خورشیدی عموماً خود تمیز می شوند ، اما در مناطق مخصوصاً خشک و یا در جایی که شیب پنل حداقل باشد ، گرد و غبار و سایر مواد مانند قطرات پرنده می توانند با گذشت زمان ساخته شوند و بر میزان برق تولید شده توسط یک ماژول تأثیر بگذارند. برای تأثیرگذاری Grime و حفره پرنده، نیازی به پوشاندن یک صفحه کامل ندارند.

سرویس دهی پنل های خورشیدی چگونه میباشد؟

پنل های خورشیدی معمولاً به سرویس بسیار کمی احتیاج دارند. و بسیار بادوام بوده و حدود 25 تا 30 سال دوام دارند. تنها تعمیر و نگهداری پنل خورشیدی شستن آنها و تمیز کردن گرد و غبار دو تا چهار بار در سال است که می توانید به راحتی با شیلنگ باغ آن را انجام دهید. هم چنین همیشه مراقب گرد و غبار بودن در صفحات خورشیدی باشید تا مطمئن شوید که این محصول گرد و غبار ندارد ، زیرا می توانند در صورت فاقد بودن از خاک ، نور خورشید را بهتر جذب کنند. هم چنین لازم است بدانید پنل های خورشیدی نیاز به تمیز کردن دارند اما بسته به نوع صفحه ای که دارید از آن استفاده می کنید میباشد، ممکن است هفتگی یا ماهانه در تمیز کردن پنل های خورشیدی باشید.

آیا پنل های خورشیدی هنگام بارش باران کار می کنند؟

پنل های فتوولتائیک می توانند از نور خورشید مستقیم یا غیرمستقیم برای تولید انرژی استفاده کنند ، اگرچه در نور مستقیم خورشید مؤثر هستند. اما پنل های خورشیدی حتی هنگامی که نور منعکس شده یا تا حدی توسط ابرها منعکس شده باشد ، هنوز کار خواهند کرد. بارش باران در واقع به شما کمک می کند تا پنل های خورشیدی خود را با شستن هرگونه گرد و غبار و گرد و خاک تاثیر گذار باشد. 

آیا می توانیم از پنل خورشیدی بدون باتری استفاده کنیم؟

در صورت وصل شدن به شبکه می توانید از پنل های خورشیدی بدون باتری استفاده کنید. با این حال ، اگر به شبکه وصل نیستید ، برای ذخیره برق اضافی تولید شده توسط پنل های خورشیدی خود نیاز به داشتن باتری دارید.%ق ظ، %11 %374 %1399 ساعت %07:%ارديبهشت

تعرفه برق خورشیدی

سناریو های مختلفی برای مشترکین پر مصرف وجود دارد که می توانند با انتخاب صحیح یکی از آنها مانع بروز خاموشی برق در فصل تابستان شود و یکی از این گونه روش ها محاسبه تعرفه آنها برابر برق خورشیدی است. مسئولین وزارت نیرو طرحی به هیئت دولت داده اند که به موجب تعرفه برق مشترکین پر مصرف بیش از دیگران گران میشود. اما به علت اختلاف کم بین مشترکین پر مصرف و کم مصرف تاثیر چندانی ندارد. به همین دلیل تعرفه مازاد برالگوی این مشترکین به نرخ خورشیدی تعیین میشود. به گزارش وزارت نیرو، مصرف برق 20 درصد از مشترکین مناطق عادی حدود 42 درصد از کل مصرف برق این بخش میباشد. با توجه به این آمارها می توان گفت اگر مصرف برق خورشیدی پر مصرف در فصل تابستان مانند سایر مردم بود. آنگاه بیش از 7000 مگاوات از توان مصرفی کل کشور کاسته میشود. سخنگوی صنعت برق فرمودند: برای سال آینده از اول فروریدین ماه سال 99 به میزان 7 درصد تعرفه برق خورشیدی برای همه مشترکین افزوده میشود. و مشترکان پرمصرف نیز که بیش از الگوی مصرف، به مصرف برق می پردازند، علاوه بر ۷ درصد، ۱۶ درصد دیگر نیز افزایش تعرفه خواهند داشت.

چه کسی تعرفه های مشترکین را پرداخت می کند؟


تعرفه ها (FIT ها) به جای اینکه از طرف دولت بیایند در قانون تأسیس شده اند ، اما در واقع تعرفه ها توسط تأمین کنندگان انرژی پرداخت می شوند. وقتی سیستمی را برای متناسب با آن ثبت می کنید ، منبع انرژی را که می خواهید استفاده کنید معرفی میشود.

تعرفه برق خورشیدی
تعرفه برق خورشیدی

تعرفه انرژی تجدید پذیر چیست؟


زمانی که تعرفه انرژی سبز را ثبت می کنید ، همچنان برق خود را از شبکه ملی به همان روشی که با تعرفه غیر سبز دریافت میشود ثبت می کنید، به عبارت دیگر، برق شما 100٪ سبز نیست.


نرخ تعرفه برق خورشیدی فعلی چیست؟


تعرفه نرخ بالاتر برای پنل های خورشیدی با ظرفیت کمتر از 10 کیلووات، 4.25p در هر کیلووات ساعت است و یا 8.39p برای توربین بادی با ظرفیت کلی کمتر از 50 کیلووات میباشد.

طراحی و پیاده سازی وبیگو

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیکوا نیرو می باشد

Search