برق و صنعت تیکوا نیرو

ارائه دهنده پنل های خورشیدی،اینورتر،شارژ کنترلرو .....

 

ارتباط با برق و صنعت تیکوا نیرو

نشانی : تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری،مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول، واحد 232

شماره تماس: 33999115 21-98+

دیود، مارک SEMIKRON مدل SKN26/16

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دیود چیست؟

دیود قطعه ای است که ازیک طرف برق را عبور می دهد و از یک طرف عبور نمی دهد  و از طرفی دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می‌‌دهند. این ویژگی باعث شده تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی ، به آن دریچه یا Valve هم گفته شود. از لحاظ الکتریکی یک دیود زمانی عبور جریان را از خود ممکن می‌‌سازد که شما با برقرار دادن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و - به کاتد) آنرا آماده کار کنید. مقدار ولتاژی که موجب می‌شود تا دیود شروع به هدایت جریان الکتریکی نماید ولتاژ آستانه یا (forward voltage drop) گفته می‌شود که چیزی حدود ۰.۶ تا ۰.۶ ولت می‌‌باشد. دیود انواع مختلفی دارد و هرنوع نیز کاربرد خاصّی دارند.

 

تست دیود:

همانطورکه می دانید هنگامی که دوید در بایاس موافق یا معکوس قرار بگیرد جریان را از خود عبور می دهد و ما می توانیم دیود را با یک مدار ساده سری کنیم ( البته با رعایت قطبهای دیود و باتری ) اگر مدار شروع به کار کرد پس دیود سالم است و در غیر این صورت دیود سوخته شده است .

 

کاربرد دیود:

اینها مداراتی هستند که ولتاژ متناوب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند.عنصر اصلی این مدارات دیود است.لذا همانطور که می دانید دیود در یک جهت جریان را هدایت می کند در صورتی که جهت دیگر قطع می کند .مدارات یکسو کننده می توانند علاوه بر ولتاژ یکفازه،ولتاژهای چند فازه را نیز تبدیل به ولتاژ مستقیم نماید و نیز به انواع نیم موج، و تمام موج تبدیل می نماید.

 

 

انواع مدل های دیود مارک سمیکرون:

دیود مارک SEMIKRON  مدل SKN26

دیود مارک SEMIKRON  مدل SKR26

دیود مارک SEMIKRON  مدل SKN70

دیود مارک SEMIKRON  مدل SKR70

 

 

دانلود کاتالوگ SEMIKRON مدل SKN 26/16

طراحی و پیاده سازی M.A

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیکوا نیرو می باشد

Search