برق و صنعت تیکوا نیرو

ارائه دهنده پنل های خورشیدی،اینورتر،شارژ کنترلرو .....

 

ارتباط با برق و صنعت تیکوا نیرو

نشانی : تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری،مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول، واحد 232

شماره تماس: 33999115 21-98+

فیوز فشار قوی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

فیوز فشار قوی در مصارف AC کاربرد بسیاری دارند و با بهترین برند های SIBA، AGE، ETI، قابل عرضه میباشند وابعاد آن جهت نصب در سیستم های برق صنعتی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. فیوز فشار قوی دستگاهی میباشد برای جلوگیری از آسیب رساندن به وسایل الکتریکی و مدارات استفاده می شود که در ولتاژهای بالاتر از مقادیر دسته بندی می شود وبه گونه ای است که در کمترین زمان مدارهای الکتریکی را در اثر اضافه بار معیوب شده اند از سیستم جدا می نماید.

فیوز فشار قوی چیست؟

فیوزهای فشار قوی high-voltage (HV) fuses بنا به تعریف مورد استفاده در سیستم هایی که با  برق متناوب AC و  فرکانس 50 تا 60 هرتز کار می کنند و ولتاژ آنها بالای 1000 ولت است طراحی شده است . این فیوزها شامل دو دسته اند : جریانهای محدود و جریانهای نامحدود تقسیم می شوند . دسته دوم بطور انحصاری در اغلبی از کشورها مور استفاده است چنان چه هردوی اینها درسایر کشورها واز جمله انگلستان مورد استفاده قرار می گیرند .فیوزهای فشار قوی قابل ارائه در توان های 12Ka , 20Ka , 36Ka , 72Ka با ابعاد مختلف است.

توجه:

فیوز های فشار قوی در شبکه های بالاتر از 1000ولت استفاده می شوند.

فیوز های فشار قوی به دو دسته ی فیوز های CUT OUT برای شبکه های توزیع وفیوز های قدرت تقسیم می شوند.

فیوز های NH,HRC دارای قدرت قطع کنندگی زیاد ومی توانند جریان های اتصال کوتاه تا 200 کیلو آمپر را با اطمینان کامل قطع کنند  این فیوز ها برای جریان نامی تا 1250A و ولتاژ نامی 660 ولت ساخته شده اند برای حفاظت سیم و کابل در توزیع با قدرت های زیاد و حفاظت موتور ها مورد استفاده قرار می گیرد. فیوزهای  با ولتاژ متوسط 3.6 تا 36 کیلو ولت جهت حفاظت از وسایل و تجهیزات توزیع و پستها نظیر سکسیونر ها ،دیژنکتور ها و ترانسفور مر ها در مقابل اثرات دینامیکی و حرارتی اتصال کوتاه یا اضافه بار مورد استفاده قرار می گیرند این فیوز ها قابل استفاده ومهم در محیط سربسته و باز است.

کارکرد فیوز فشار قوی:

در الکترونیک و مهندسی برق ، فیوز یک وسیله ایمنی الکتریکی است که به منظور محافظت بیش از حد از مدار الکتریکی فعالیت می کند. مؤلفه اساسی آن یک سیم یا نوار فلزی است که هنگام جریان زیاد جریان در آن ذوب می شود ، در نتیجه متوقف یا قطع جریان می شود. این یک وسیله فداکاری است. هنگامی که فیوز عمل کرد ، یک مدار باز است ، بسته به نوع آن ، باید آن را تعویض یا مجدد کرد. فیوزهای فشار قوی معمولا برای محافظت از تجهیزات در سوییچگیرهای بخش توزیع (Distribution Switch-gears)استفاده میشوند .مزیت این فیوزها سرعت بالای آنها در محدود کردن جریان در هنگام وقوع اتصال کوتاه است که متعاقبا موجب حفاظت تجهیزات در مقابل اثرات حراراتی و دینامیکی اتصال کوتاه می گردد. فیوز فشار قوی در شبکه هایی بالاتر از 1000 ولت است و در جریان های محدود و نامحدود تقسیم می شود وبه صورت انحصاری در بعضی از کشورها به کار می رود .فیوز فشار قوی دارای سیم فرعی می باشد که با قطع آن دکمه به خارج پرتاب می شود و نشان می دهد فیوز سوخته است.

موارد مرتبط

طراحی و پیاده سازی M.A

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیکوا نیرو می باشد

Search