برق و صنعت تیکوا نیرو

ارائه دهنده پنل های خورشیدی،اینورتر،شارژ کنترلرو .....

 

ارتباط با برق و صنعت تیکوا نیرو

نشانی : تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری،مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول، واحد 232

شماره تماس: 33999115 21-98+

کانورتر DC-DC

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بررسی خصوصیات کانورتر آمپر های 10، 20، 30، 40 و ولتاژ های 12/24/48

مبدل DC به DC چیست و چگونه عمل می کند؟
مبدل یا ( converter (DC-DC  که جریان DC یک منبع را از قسمت ولتاژ به سطح ولتاژ دیگر تبدیل ‌شود و ولتاژ خروجی می‌توان از ولتاژ ورودی بیش یا کم باشد. در مقابل مبدل‌ DC-DC، مبدل‌ AC-DC قرار داشته که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل ‌کند و مبدل‌ DC-AC یا اینورتر که جریان مستقیم را به متناوب تبدیل می‌شود.
مبدل‌ DC-DC به شکلی در منبع تغذیه سوئیچینگ و موتور DC به کاربرد دارد و جریان ورود بیش تر جریان رگولات ‌نشده‌ که از یک مبدل وارد مدار‌ و پس از می‌توان آن به سطح ولتاژ درخواست شده تغییر حالت داده از این مبدل‌ به همراه یک ترانسفورماتور ایزولاسیون در مدار منبع تغذیه سوئیچینگ مصرف شود. برای محرک DC احتیاج به ترانسفورماتور نمی باشد.
در بعضی زمان ها یک ولتاژ DC را به ولتاژ DC دیگری تبدیل کرد, مانند مثبت ۵ ولت را به مثبت ۱۵ ولت تبدیل کرده و یا به کمک سیستم مبدل DC به DC میسر باشد.در مبدل DC به DC ولتاژ DC ورود به یک نوسان ساز موج مربع اعمال شود که خارج شدن آن سیما و یک ترانسفورماتور را تحریک شود. به طور معمول فرکانس از ۱ کیلو هرتز تا ۱۰۰ کیلو هرتز و هرچه فرکانس بیشتر باشد. ترانسفورماتور و اجزا صاف کوچک تر است.از طرف دیگر اگر فرکانس بالا باشد تولید موج مربع با صحیح قائمی دشوار شود.که فرکانس ۲۰ کیلو هرتز برترین شکل است.

مبدل DCبه DC چه کاربرد ی دارد؟
مبدل افزایش دهنده برای افزایش ولتاژ DCخروج ریز منبع به 380 تا 400 ولت برای متصل شدن به شبکه توزیع از راه اینورتر DC –DC به کار رود. هم سلول خورشید سوخت احتیاج به منبع ولتاژ پایین دارد و یک مبدل DC به DC با ضریب بالا رفتن ولتاژ برای تنظیم کردن ولتاژ بین مبدل احتیاج و پژوهش قبل درباره مبدل مختلف برای بالا رفت مانند موارد زیر تحلیل خازن سوئیچ شونده و سلف سوئیچ شونده و همین طور راه ترکیب خازن سوئیچ شونده با مبدل ، مبدل بالا رفتن ولتاژ مدل ضرب کننده ولتاژ خازن دیود و مبدل DC به DC ترانس باشد.
در این مبدل ضریب ولتاژ برای تبدیل کردن یک منبع متناسب AC برای مدل برای ریزمنبع کافی نیست. زمانی که ضریب ولتاژ زیاد بالا نیاز باشد از چند مدل برای افزایش ولتاژ تا حد مورد احتیاج استفاده گردد.
با یک راه جایگزینی می توان از مبدل فلای بک DC به DC که مزیت مانند ساختمان ساده، کنترل راحت و هزینه کم تر دارد مصرف شود ولی انرژی سلف نشت ترانس باعث به کم کردن بازده و تنش الکتریک فراوان بر سوئیچ برگرد. رفع این مشکل نه فقط برای بازیابی انرژی سلف نشتی ترانس برای در نظر گرفتن تنش ولتاژی درون سوئیچ فعال نیز کاربرد دارد.
تا وقتی که ولتاژ ورودی به اندازه کم 20 ولت اعمال بشود بیشتر از بازده در در 30% بار کامل حدود 93.1 درصد است.در شرایط بار کامل بازده حدود 89.3 % باقی ماند. زمان که ولتاژ ورودی با میزان بالا 40 ولت اعمال گردد بازده در شرایط بار کامل حدود 92.5% است که با کم شدن بار در حدود 30 % بار کامل بازده حدود 93.3% می گردد.
یک مبدل به دست و یک مبدل فلای بک با موفقیت ترکیب و یک مبدل بوست مربعی با بهره ولتاژ بالا که با یک سوئیچ فرد کنترل شود به وجود آورد. بهره ولتاژ حدود 20 برابر بیش تر از ورودی و انرژی نشتی سلف کوپل شده می توان بازیاب گردد که به طور موثر محدود به تنش ولتاژ سوئیچ اصل و مزیت پایین مقاومت حالت روشن می توان انتخاب شود.

خصوصیات‎ کانورتر مارک لینک چامپ (LINK CHAMP ) تایوان :
. دارای تکنولوژی پیشرفته در ساخت آن
. مجهز به فیوزجهت محافظت در برابر اضافه بار
. محفظه فلزی مستحکم ، با طرح خاص و عالی

دستگاه‎ کانورتر مارک لینک چامپ ( LINK CHAMP) مدل DC به DC :
. کانورتر تیپ ماژول مارک لینک چامپ (LINK CHAMP)
. کانورتر تیپ رو بردی مارک لینک چامپ (LINK CHAMP)
. کانورتر تیپ پی‎سی‎بی مارک لینک چامپ (LINK CHAMP)
. کانورتر تیپ اینکِلوزد مارک لینک چامپ (LINK CHAMP)

تیکوا نیرو پیشرو در واردات و عرضه انواع کانورتر و مبدل ولتاژ در خدمت شماست.

 

طراحی و پیاده سازی M.A

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیکوا نیرو می باشد

Search